15KPA28CA
Mfr.Part #
15KPA28CA
Datasheet
15KPA28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC P600
Stock
763
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
317.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
47.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V